Vinný bar Régio

Vinný bar Régio

Vaše první volba pro posezení u vína v Kyjově…

Vinný bar v penzionu Régio jsme vytvořili pro naše ubytované klienty a plní funkci lobby baru, a současně i moderní vinárny a kavárny. Vítáni jsou samozřejmě i ostatní klienti z Kyjova a okolí, stejně jako turisté ubytovaní jinde v Kyjově nebo jen projíždějící regionem. Vinný bar je propojen s recepcí penzionu, Lidovou jizbou i vinotékou. Klient má možnost se zde volně pohybovat a využívat všech služeb. Chceme abyste se se zde cítili jako doma. U nás můžete i pracovat – vysoce kvalitní WIFI připojení je samozřejmostí. Chcete – li odpočívat, začtěte se do nabídky z naší malé knihovny. Naše milá obsluha Vás vždy ráda přivítá. Karafa s pitnou vodou zdarma na začátek je samozřejmostí….

Víno

Nabídka tichých vín v našem vinném baru je opravdu pestrá. Pravidelně obměňujeme nabídku vín „By the glass“ (po skleničce), která uchováváme v zařízení Vinotek. Chcete-li si dopřát velmi dobrou kvalitu za příjemnou cenu volte čepovaná vína do džbánku. Nejširší nabídka zahrnuje lahvovaná odrůdová přívlastková vína kyjovských vinařů, moravských vinařů a vína „rakousko-uherská“ z naší vinotéky, celkem přes 110 šarží. Vše je pro Vás vždy řádně vychlazeno.


Víno „by the glass“ (po sklence)

Každý den máme k dispozici 8 vybraných kvalitních přívlastkových a zajímavých vzorků vín „po sklence“, která jsou průřezem celou naší pestrou nabídkou. Pro zachování výborné kvality pro Vás tato vína uchováváme v jedinečném zařízení VinoTek s oddělenými zónami pro optimální chlazení. Kvalita vína je zajištěna hermetickým uzavřením pod kvalitním potravinářským (absolutně bezzápachovým) plynem Argon. Přesvědčte se sami! Degustační vzorek podáváme o objemu 0,05 l. Nabídka se pravidelně mění.

 

Víno čepované do džbánku

Čepovaná vína uchováváme v chlazeném a klimatizovaném skladu a čerstvě stáčíme do džbánků. Dodavatelem těchto, většinou původem zahraničních, vín je Vinospol Mutěnice. Dopřejte si velmi dobrou kvalitu za příjemnou cenu!

 

Bílá vína 0,25l 0,5l 1l
Veltlínské zelené (Alk. 11,5%) – suché 31,- 57,- 108,-
Chardonnay (Alk. 13%) – suché 31,- 57,- 108,-
Pinot Gris (Alk. 13%) – suché 31,- 57,- 108,-
Irsay Oliver (Alk. 11,5%) – polosuché 31,- 57,- 108,-
Pinot Gris (Alk. 13%) – polosuché 31,- 57,- 108,-
Chardonnay (Alk. 12,5%) – polosladké 31,- 57,- 108,-
Moscatel (Alk. 11%) – polosladké 31,- 57,- 108,-

 

Červené víno 0,25l 0,5l 1l
Modrý Portugal (Alk. 11,5%) – suché 31,- 57,- 108,-
Cabernet Sauvignon (Alk. 12,5%) – suché 31,- 57,- 108,-

 

Odrůdová přívlastková vína

Všechna vína pro Vás osobně vybíráme přímo v jednotlivých vinařstvích nebo po osobní dohodě s vinaři. Většina z nich s námi spolupracuje mnoho let. V naší široké a pečlivě zpracované nabídce naleznete tři okruhy vinařství:

 

Vína kyjovských vinařů

Zavítali jste do Kyjova a chcete ochutnat vína od kyjovských vinařů? Na takový požadavek umíme odpovědět ano. Máme pro Vás nabídku vinařů Václava Šalši a Františka Kölbela.

 

Vína regionálních vinařství

Naši hlavní nabídku tvoří vína od vinařů a vinařství z celého širšího regionu jižní Moravy. Důraz klademe na Slováckou vinařskou podoblast, z níž nabízíme např. Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Čevela, Vinum Moravicum, Vinařství Dufek a další. Zajímavou nabídku máme i z dalších podoblastí. Jedná se např. o MikrosVín Mikulov, Gotberg Popice a další.

 

Vína ze zemí bývalého Rakouska – Uherska

Jak již náš název napovídá, jedná se o nabídku vín ze zemí bývalé monarchie, která spojuje také germánský způsob zatřizování vín dle cukernatosti hroznů při sběru. V naší nabídce naleznete po jednom vinařství z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Čech a Moravy. Každé z těchto vinařství je typickým a důstojným reprezentantem své země i regionu. Rakousko zastupuje Josef Gritsch z Wachau (Spitz) se skvělými Veltlínskými zelenými. Slovensko je zastoupeno renomovaným vinařstvím Pavelka a syn z malokarpatské podoblasti (Pezinok). Maďarsko zastupuje LŐVÉR PINCE ze Sopronu pod Neziderským jezerem, což je právem jedna z nejlepších lokací na červená vína v Evropě. Moravu zastupuje „butikové“ vinařství Gotberg z Popis nad pálavskými jezery s „krásnou“ Pálavou 2017 zařazenou do Národního salonu vín. Zajímavou a rozvíjející se vinařskou oblast Čech zastupuje Vinařství Kraus z Mělníka.

 

  • Při objednání celé láhve nabízíme všechna vína za běžných obchodních cen, bez restaurační přirážky….

Sekty

Sekty jsou snad nejdynamičtěji se rozvíjející oblastí vinařství se stále rostoucí oblibou mezi klienty. Pryč je ta doba kdy na trhu byl jeden nebo dva sekty od společnosti Bohemia sekt. V posledních 10 letech moravští vinaři dosáhli vysoké kvality ve výrobě šumivých vín. V našem vinném baru naleznete nabídku 17 pečlivě vybraných sektů. Jen šumivé víno vyrobené kompletně metodou kvašení v láhvi se může chlubit, že bylo zhotoveno tzv. klasickou či tradiční metodou. Všechna vína v naší nabídce jsou vyrobena právě touto metodou. Sekty nabízíme i „po skleničce“.


Naše kompletní nabídka sektů a šumivých vín

PROQIN

Rodinné vinařství PROQIN se specializuje na produkci šumivých vín, která vyrábí ručně tradiční metodou kvašením v lahvi, a to nejméně po dobu 12 a více měsíců. Ve své práci PROQIN respektuje a dále rozvíjí tradici moravských vinařů. Vinařský osud rodiny odstartovala nešťastná náhoda, kdy se roku 1958 prastrýc František utopil ve víně. Nyní jim to tedy zase víno musí vracet v pozitivním směru. Vinařství bylo založeno v roce 2007. Otec František Prokeš i dva synové, Martin a Kamil, úspěšně v minulosti pracovali pro jiné vinaře, ale rozhodli se spojit své vzdělání, um a praxi v rodinné firmě, kde sice nemají technologie za stovky milionů, zato PROQIN nenajdete v obyčejných supermarketech. Vína jsou vyráběna v limitovaných šaržích pro malý okruh spokojených zákazníků. Z významných ocenění rádi uvádíme titul bronzového Vinaře roku 2012 a 2013, AWC Vienna, Král vín, Gran Prix Vinex, San Francisco International Wine Competion. Na podzim 2013 se Matthias, Pinot-chardonnay klasický sekt, stal šampionem světové soutěže šumivých vín na Krymu. Naše vína byla také zařazena do Salonu vín České republiky.

PROQIN Brut Intelligent Cuvée, kvašeno v láhvi, tradičně BRUT 395,-
CH.R.S. cuvée CHARDONNAY & RIESLING & SAUVIGNON – „ŠTAVNATÉ & KŘUPAVÉ – FRESH & FRUITY“
PROQIN Chic Demi Sec Cuvée kvašeno v láhvi, tradičně DEMI SEC 395,-
CH.R.S. cuvée CHARDONNAY & RIESLING & SAUVIGNON – „SAMETOVĚ SVĚŽÍ – SWEET & SOUR“
CHAR(don)KA Chardonnay sekt kvašeno v láhvi, klasicky EXTRA SEC 395,-
Bílé šumivé víno vyrobené jen z bílých hroznů, tedy z odrůdy Chardonnay
STEPHANUS Riesling Sekt kvašeno v láhvi, klasicky EXTRA BRUT 520,-
stříbrná medaile TEST MF DNES, stříbrná medaile PRAGUE WINE TROPHY 2016
MATTHIAS Pinot-Chardonnay Sekt kvašeno v láhvi, klasicky BRUT 520,-
Category Winner Cuvée 2017, zlatá medaile PRAGUE WINE TROPHY 2016
ROSA MARIA Pinot Noir Rosé Sekt kvašeno v láhvi, klasicky BRUT 495,-
ROSÉ, champion Wine & Degustation Grand Test 2016
EXTRA RESERVE PINOT NOIR noir de Noirs Sekt kvašeno v láhvi, klasicky BRUT 737,-
EXTRA RESERVE RIESLING MILÉSIME kvašeno v láhvi, klasicky 2010 BRUT 685,-
Objevená reserva ryzlinkového sektu s potenciálem zrání dalších 20 let (přírodní minerální struktura s autentickými kyselinami)

 

Sekty rakousko – uherské

Čechy: Vinařství Kraus, Mělník – Sekt Kraus BRUT 395,-
Rakousko: Graben Gritsch Spitz Wachau – Winzer Sekt Riesling BRUT 515,-

 

Sekty a perlivá vína moravských vinařství

Vinařství Dufek Cuvée Prestige BRUT NATUR 495,-
Zámecké vinařství Bzenec 1878 BRUT 428,-
Vinařství Šalša – Zweigeltrebe rosé – frizzante 258,-
Vinařství Prokeš Moskato – jemně perlivé víno 268,-

Pochoutky k vínu i kávě

Máme pro Vás připraveny slané i sladké delikatesy k vínu i kávě.


POCHOUTKY K VÍNU

50 g Mandle – pražené a solené 24,-
(podáváme v misce za studena)
90 g Řecké zelené olivy bez pecky 85,-
(podáváme v misce bez nálevu z mořské soli)

 

UZENÉ SPECIALITY

110 g Domácí vyuzená klobáska 85,-
(podáváme krájenou na plátky, na prkénku)
90 g Uherák 110,-
(podáváme oloupané, krájené na tenké plátky, na prkénku)

SÝRY

115 g Sýr Mimolette 159,-
(podáváme krájené na kostičky s ozdobou)
100 g Ambrosi Parmigiano Reggiano 24-měsíční sýr 165,-
(podáváme lámané na kousky, na prkénku)
100 g Sýr Karpatský bochník 115,-
(podáváme s kousky ovoce, krájené na plátky)
75 g Sýr Wyngaard s lanýžovou tapenádou 165,-
(podáváme zdobené, krájené na jemné plátky)

 

NAŠE DOMÁCÍ TRADIČNÍ VÝROBA

Vyrábíme čerstvě v naší kuchyni na Bukovanském mlýně***

200 g Domácí škvarková pomazánka ve skle 109,-

 

Ke všem pochoutkám doporučujeme pečivo – 2 ks čerstvě opečených toustů z celozrnného pečiva

DESERTY

Deserty si můžete vybrat z naší chladící vitríny. Aktuální nabídka se může lišit podle toho co bude čerstvě upečeno nebo dovezeno. Běžně nabízíme tyto deserty:

Kyjovský patent plněný mákem a povidly 35,-
(tradiční ručně dělaný místní desert z bramborového těsta podáváme teplý, sypaný cukrem a politý máslem)

 

SUŠENÉ PLODY

Nabízíme sušené ovoce, ale i zeleninu. Doporučujeme např. sušené kiwi, sušené švestky nebo sušené zeleninové chipsy. Vyberte si sami přímo z naší bohaté nabídky sušených plodů. Podáváme v misce v požadovaném množství.

100 g Miska sušených plodů 20,- až 51,-

 

OŘÍŠKY

Nabízíme slané i sladké oříšky a ořechy suché nebo obalované v čokoládě. Doporučujeme např. kešu ořechy, mandle, wasabi. Vyberte si sami přímo z naší bohaté nabídky ořechů a oříšků. Podáváme v misce v požadovaném množství.

100 g Miska oříšků 21,- až 62,-

 

OVOCE V ČOKOLÁDĚ

Nabízíme ovoce obalované v mléčné i hořké čokoládě. Doporučujeme např.pomerančovou kůru v hořké čokoládě, švestky v hořké čokoládě. Vyberte si sami přímo z naší bohaté nabídky obalovaného ovoce. Podáváme v misce v požadovaném množství.

100 g Ovoce v čokoládě 26,- až 51,-

Káva

Moderní vinný bar se neobejde bez kvalitní kávy. Nabízíme osvědčenou značku Nespresso. Doporučujeme Espresso Origin Brazil.


KÁVA

Nespresso nazývá své kávy Grands Crus, protože pocházejí z jedinečných oblastí, pěstují je poctiví zemědělci a jednotlivé směsi jsou vytvářeny nejlepšími odborníky na kávu. Výjimečná kvalita káv Nespresso je pečlivě naplánovaná od sklizně plodů až do okamžiku ochutnání. Nespresso dohlíží na každou fázi zpracování svých Grands Crus.

Espresso Leggero 39,-
Lungo Forte 39,-
Espresso Origin Brazil – čistá Arabica 55,-
Espresso Decaffeinato – bez kofeinu 42,-
Latte Macchiato 60,-
Cappuccino 55,-
BIO Čaje Sonnentor (dle aktuální nabídky) 45
Úrodná půda, pečlivá práce a mnohaleté zkušenosti spolu utvářejí dílo, jehož výsledkem jsou suroviny bez reziduí agrochemikálií nebo geneticky modifikovaných organismů. Pouze z takových surovin vznikají šetrným zpracováním výborné bio čaje Sonnentor z nedalekých Čejkovic.
Příchuť do kávy (karamelová, oříšková, perníková, čokoládová) 5,-

 

Rum vládne světu

Kvalitní a skutečný rum patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje současnosti. Rum je destilát z cukrové třtiny. Staletími se vykrystalizovalo množství druhů bílého a tmavého rumu. Vybrali jsme pro vás čtyři skvělé rumy, které u nás můžete ochutnat.


RUM VLÁDNE SVĚTU

Dnes jsou všechny pravé rumy výsledkem fermentace a kvalitní destilace melasy z cukrové třtiny. Při destilaci vzniká čirá tekutina. Zlaté až hnědé zabarvení, jinou vůni a příchuť získává rum v průběhu zrání v dřevěných, najčastěji dubových sudech, někdy i díky karamelu, který se do rumu přidává. Nápoj plněný do lahví nepochází z jedné „várky“ třtiny, je to směs různých rumů namíchaná tak, aby dosáhla vlastní a stálou chuť.

 

0,04 l Rum Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863 95,-

Austrian Empire Navy Rum Reserva 1863 je směsí 6 – 18letých rumů z Barbadosu, které zrají v amerických a francouzských dubových sudech. Sudy po bourbonu pomohly rumu získat příjemnou sladkost s tóny vanilky, rozinek, medu a karamelu. Francouzský dub zjemňuje sladkost a přináší vůni tropického ovoce, hořké čokolády a kávy, čímž doplňuje komplexnost a svěžest výsledného rumu

 

0,04 l Rum Diplomatico Exclusiva 12 years 120,-

Venezuelský Diplomático Reserva je blend rumů vyrobených výhradně na kotlíkových destilačních zařízeních a zrajících v průměru 12 let. Je sladký, s ovocnou chutí, což je charakteristické pro všechny rumy Diplomático, ale obsahuje ještě vyšší koncentraci a intenzivnější chuť. Jedná se o výjimečný rum určený k pomalému popíjení

0,04 l Rum Zacapa Centenario 23 years 160,-

Guatemalský rum z panenského medu cukrové třtiny, který je destilován v destilační koloně a zraje systémem Solera v nadmořské výšce 2300 metrů. Během zrání je postupně uložen do nevypálených i vypálených sudů po bourbonu, do sudů po Oloroso sherry a po sherry Pedro Ximenez

 

0,04 l Rum Santos Dumont XO Elixír 170,- Skvělá volba pro něžné pohlaví

Sladký, jemný 40% elixír z Brazílie je vyráběn z čisté panenské šťávy cukrové třtiny. Nejdříve se nechá pěkně uležet v sudech po burbonu a potom se staří, jak pravý starý rodinný recept, v sudech, ve kterých zrálo sherry Pedro Ximenez

Destiláty, pivo a nealkoholické nápoje

V naší nabídce naleznete samozřejmě i vše ostatní co byste očekávali, tedy nealkoholické nápoje, Pilsner Urquell v láhvi a kvalitní nabídku destilátů.


ARMAGNAC – špičkový vinný destilát vyrobený z hroznů

0,04 l Armagnac Castaréde VSOP 265,-

Armagnac (česky Armaňak) je druh brandy alkoholického nápoje příbuzného koňaku. Původ tohoto nápoje je v Gaskoňsku v jihozápadní Francii na území Armagnacu. Armagnac je pálen jen jednou, takzvanou postupnou destilací. Zůstává tak zachována část vonných a chuťových látek. Obsah alkoholu nesmí překročit 63%. Značkou „Armagnac“ se mohou honosit pouze vinné destiláty vyrobené z hroznů pěstovaných na vinicích o rozloze 35 000 ha v okolí města La Bastide d´Armagnac.

Desetiletý armagnac získal ležením v sudech vůni i příchuť vonného dřeva. V nádherném aroma hotového armagnacu můžeme najít tóny ořechů, fialek, broskví a švestek. V ústech cítíme opojnou, lahodnou hladkost a sametově hebkou chuť ovoce s příjemně dlouhým, vanilkovým závěrem.

RUDOLF JELÍNEK – moravské destiláty vynikající a jedinečné kvality

Společnost Rudolf Jelínek navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci pálenice se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585. Díky vhodným klimatickým podmínkám se právě ve vizovickém regionu mimořádně daří především švestkám.

0,04 l Slivovice 3 letá 55,-

Klasický destilát ze švestek se vyrábí trojstupňovou destilací vyzrálého švetskového kvasu a zraje po dobu 3 let, což zaručuje její jedinečnou čistotu a jemnost.

0,04 l Zlatá slivovice 3 letá 55,-

Stařený ovocný destilát, zrající v dubových kádích. Díky tomu je barva zlatavá, vůně blízká koňaku a chuť harmonicky jemná ovocná s výrazným dřevitým podtónem.

0,04 l Hruškovice Williams 55,-

Tato hruškovice garantuje kvalitu prvotřídního jednodruhového destilátu z vyzrálých hrušek Williams. Vyrábí se vícestupňovou destilací přímo v Chile. Součástí servisu je „rituál s hruškou“.

0,04 l Bohemia Honey 55,-

Unikátní likér, který v sobě spojuje chuť pravé tříleté slivovice a blahodárné účinky lipového medu. Přrozené medové aroma s lehkým ovocným tónem má jasně švestkové dozvuky, ve kterých můžeme cítit sušené švestky, karamel a lipový květ

TRADIČNÍ ČESKÉ DESTILÁTY

0,04 l Fernet Stock 40,-
0,04 l Fernet Citrus 40,-
0,04 l Becherovka 40,-

 

TRADIČNÍ A ŠPIČKOVÉ SVĚTOVÉ DESTILÁTY

0,04 l Jägermeister 55,-
0,04 l Vodka Finlandia 55,-
0,04 l Jack Daniels 85,-
0,04 l Tullamore 12 years 125,-
0,04 l Gin Hendrick’s 145,-
0,04 l Gin Beefeater 50,-

 

 

PIVO

0,50 l Pilsner Urquell – světlý ležák (sklo) 47,-
0,50 l Radegast Birell – nealkoholické pivo (sklo) 32,-

 

 

NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE

0,33 l Rajec – pramenitá přírodní voda 28,-
0,25 l Radenska – minerální voda 30,-
0,25 l Rauch – ovocné džusy a nektary 39,-
0,25 l Vinea – bílá, červená 39,-
0,25 l Royal Crown Cola 39,-
1,00 l Vinný mošt – býlí, červený 148,-
0,25 l Tonic – klasik, růžový 39,-

 

 

 

Otevírací doba:

PO – ČT: 09:00 – 22:00

PÁ – SO: 09:00 – 23:00

NE: 09:00 – 20:00

Pro ubytované klienty v Penzionu Régio denně již od 08:00 hod.

Telefon a rezervace: +420 778 726 321