Cykloturistika a turistika na jižní Moravě - penzion Régio Kyjov

A trasy na in-line brusle

Velehrad – Staré Město

Nová cyklostezka, která spojuje významné poutní místo Velehrad se Starým Městem. Stezka začíná ve Velehradě u vinného sklepa Magna Moravia. Pokračuje kolem rybníčků a pak dál mezi poli rovnoběžně s potokem Salaška.

Trase je vcelku členitá.Stezka je pokryta kvalitním živičným povrchem. V některých místech byla použita „zázračná“ zámková dlažba, která nezpůsobuje vůbec žádné vibrace ani zakopávání nebo ustřelování bruslí. Stezka u Starého Města byla prozatím ukončena u budovaného podjezdu pod železniční tratí, ale po dostavění bude propojena s ulicemi Starého Města. Po dokončení bude v tomto místě nutno překonat dřevěný mostek a několik schodů.

Tipy k návštěvě: Velehrad – poutní místo, Archeoskanzen Modrá
Tipy k občerstvení: Přímo na trase není žádné občerstvení. U rybníčků na východním okraji Velehradu jsou lavičky nabízející skvělý odpočinek a výhled na Velehrad. Přímo ve Velehradě je několik hospod, restaurací i stánků s občerstvením.
Parkování: Zaparkovat lze na parkovišti u vinného sklepa Magna Moravia ve Velehradě. Zde se můžete obout do bruslí a ihned vyrazit, protože stezka začíná právě zde. Dále lze parkovat kdekoliv v centru Velehradu. K trase je však nutno dojít pár set metrů.