Víno

Víno

Víno „by the glass“ (po sklence)

Každý den máme k dispozici 8 vybraných kvalitních přívlastkových a zajímavých vzorků vín „po sklence“, která jsou průřezem celou naší pestrou nabídkou. Pro zachování výborné kvality pro Vás tato vína uchováváme v jedinečném zařízení VinoTek s oddělenými zónami pro optimální chlazení. Kvalita vína je zajištěna hermetickým uzavřením pod kvalitním potravinářským (absolutně bezzápachovým) plynem Argon. Přesvědčte se sami! Degustační vzorek podáváme o objemu 0,05 l. Nabídka se pravidelně mění.

 

Víno čepované do džbánku

Čepovaná vína uchováváme v chlazeném a klimatizovaném skladu a čerstvě stáčíme do džbánků. Dodavatelem těchto, většinou původem zahraničních, vín je Vinospol Mutěnice. Dopřejte si velmi dobrou kvalitu za příjemnou cenu!

 

Bílá vína 0,25l 0,5l 1l
Veltlínské zelené (Alk. 11,5%) – suché 31,- 57,- 108,-
Chardonnay (Alk. 13%) – suché 31,- 57,- 108,-
Pinot Gris (Alk. 13%) – suché 31,- 57,- 108,-
Irsay Oliver (Alk. 11,5%) – polosuché 31,- 57,- 108,-
Pinot Gris (Alk. 13%) – polosuché 31,- 57,- 108,-
Chardonnay (Alk. 12,5%) – polosladké 31,- 57,- 108,-
Moscatel (Alk. 11%) – polosladké 31,- 57,- 108,-

 

Červené víno 0,25l 0,5l 1l
Modrý Portugal (Alk. 11,5%) – suché 31,- 57,- 108,-
Cabernet Sauvignon (Alk. 12,5%) – suché 31,- 57,- 108,-

 

Odrůdová přívlastková vína

Všechna vína pro Vás osobně vybíráme přímo v jednotlivých vinařstvích nebo po osobní dohodě s vinaři. Většina z nich s námi spolupracuje mnoho let. V naší široké a pečlivě zpracované nabídce naleznete tři okruhy vinařství:

 

Vína kyjovských vinařů

Zavítali jste do Kyjova a chcete ochutnat vína od kyjovských vinařů? Na takový požadavek umíme odpovědět ano. Máme pro Vás nabídku vinařů Václava Šalši a Františka Kölbela.

 

Vína regionálních vinařství

Naši hlavní nabídku tvoří vína od vinařů a vinařství z celého širšího regionu jižní Moravy. Důraz klademe na Slováckou vinařskou podoblast, z níž nabízíme např. Vinařství Štěpán Maňák, Vinařství Čevela, Vinum Moravicum, Vinařství Dufek a další. Zajímavou nabídku máme i z dalších podoblastí. Jedná se např. o MikrosVín Mikulov, Gotberg Popice a další.

 

Vína ze zemí bývalého Rakouska – Uherska

Jak již náš název napovídá, jedná se o nabídku vín ze zemí bývalé monarchie, která spojuje také germánský způsob zatřizování vín dle cukernatosti hroznů při sběru. V naší nabídce naleznete po jednom vinařství z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Čech a Moravy. Každé z těchto vinařství je typickým a důstojným reprezentantem své země i regionu. Rakousko zastupuje Josef Gritsch z Wachau (Spitz) se skvělými Veltlínskými zelenými. Slovensko je zastoupeno renomovaným vinařstvím Pavelka a syn z malokarpatské podoblasti (Pezinok). Maďarsko zastupuje LŐVÉR PINCE ze Sopronu pod Neziderským jezerem, což je právem jedna z nejlepších lokací na červená vína v Evropě. Moravu zastupuje „butikové“ vinařství Gotberg z Popis nad pálavskými jezery s „krásnou“ Pálavou 2017 zařazenou do Národního salonu vín. Zajímavou a rozvíjející se vinařskou oblast Čech zastupuje Vinařství Kraus z Mělníka.