Vinařské a kulturní akce

nejen za vínem po slunném Slovácku...

Aktuální a budoucí akce

SCREAMERS – Vzhůru za hvězdami! – nová show v Kyjově

4. 4. 2023

Velmi oblíbená zábavní skupina SCREAMERS opět v Kyjově! Zábava zaručena. Nenechte si ji nechat ujít.


Kdy: 4. 4. 2023 v 19:00 hod.

Kde: Dům kultury Kyjov, Divadelní sál

Popis: Legendární travesti – divadelní skupina SCREAMERS přiváží novou show, ve které pro vás sesbíráme ten nejlepší hvězdný prach z popového nebe i stříbrného plátna. Čeká vás originální imitace, parodie, působivé taneční kreace, skeče i činoherní scénky, živý zpěv a stand-up interakce. To vše, zahalené v mlhovině výpravných kostýmů a scény.

Více na webu www.dum-kultury-kyjov.cz

Barbora Poláková – Něhy tour v Kyjově

12. 4. 2023

Na trochu té kultury se můžete těšit v kyjovském Kulturním domě v podání nadané a všestranné umělkyně Barbory Polákové.


Kdy: 12. 4. 2023 v 19:00 hodin

Kde: Dům kultury Kyjov

Popis: Release LP Něhy a Dydjiny doprovází unikátní koncertní turné NĚHY po specifických místech České republiky. Zpěvačka a herečka Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, které ji přinesla obě její dosavadní alba. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a autorkou většiny námětů svých videoklipů.

Více na webu https://www.dum-kultury-kyjov.cz

Den otevřených sklepů v Mutěnicích

22. 4. 2023

Přijďte se seznámit s Mutěnicemi právě na den otevřených sklepů a nenechte si utéct příležitost projít se nádherným areálem slováckých sklepů.


Kdy: 22. 4. 2023

Kde: Areál vinných sklepů Pod Búdama, Mutěnice

Popis: Vinaři z Mutěnic pořádají 15. ročník Dne otevřených sklepů. Čeká Vás prohlídka ve čtyřiceti sklepech drobných vinařů v malebném slováckém prostředí s nefalšovanou moravskou pohostinností. Akce se koná od 10:00 do 19:00 hodin.

Více na webu https://www.vinazmoravyvinazcech.cz

Výstava vín ve Svatobořicích-Mistřín

6. 5. 2023

Víno, hudba a špičkové francouzské sýry – to vše si můžete dopřát na dalším ročníku výstavy vín ve Vinařství Dufek.


Kdy: 6. 5. 2023

Kde: areál vinařství Dufek, Svatobořice-Mistřín

Popis: Klub vinařů ve spolupráci s Vinařstvím Dufek, pořádá 9. ročník výstavy vín drobných vinařů spojený s přehlídkou 60 profesionálních vinařství. Začátek ve 13.00 hod. K dobré pohodě zahraje cimbálová muzika.

Více na webu https://www.vinazmoravyvinazcech.cz

Otevřené sklepy Skoronice

3. 6. 2023

Tato akce se odehrává ve velmi příjemné, téměř až rodinné atmosféře. Ochutnáte vína rozličných stylů a rukopisů. Budete tak mít jedinečnou příležitost jejich porovnání a vlastního zhodnocení jednotlivých typů vín.
Zažijete opravdovou chuť moravského Slovácka!


Kdy: 3. 6. 2023

Kde: areál sklepů Skoronice

Popis: Jedná se akci typu otevřených sklepů, která vám nabízí nejen ochutnávku velmi zajímavých vín místních vinařů, ale i příjemnou atmosféru skoronické malebné sklepní kolonie a přiblížení života ve zdejší folklórní obci. Připraven je i bohatý doprovodný kulturní program, během ochutnávky vás u sklepů bude svým zpěvem provázet Mužský pěvecký sbor z Boršova, místní mladá děvčata vám představí zdejší kroje a k tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika.

Více na webu https://www.vinazmoravyvinazcech.cz

Otevřené sklepy Kyjovska 2023

10. 6. 2023

Přijeďte na Slovácko ochutnat místní vína na vyhlášenou akci „Otevřené sklepy Kyjovska“. Velice oblíbená a navštěvovaná akce Vám nabídne nespočet stanovišť s ochutnávkami vín přímo od místních vinařů.


Kdy: 10. 6. 2023

Kde: Kyjov

Popis: Již 9. ročník oblíbené akce Otevřené sklepy Kyjovska, na které se Vám představí na 30 Kyjovských vinařů a vinařů z okolí Kyjova. Někteří vinaři mají stanoviště ve vinných sklepech, někteří v žůdrech na kyjovském náměstí. Mezi těmito stanovišti jezdí koňský povoz. Jedná se o malé vinaře, ale také o známé vinařské firmy. Občerstvení zajištěno a ve večerních hodinách bude posezení ve stanech s cimbálovou muzikou na náměstí a pod Šištótem. Vystoupí folklorní soubory, zpívat budou mužské a ženské sbory. Akce začíná ve 13.00 hod. a končí ve 20.00 hod.

Více na webu https://www.dum-kultury-kyjov.cz

Náš penzion Vám poskytne ideální výchozí bod pro tuto akci, proto se také podívejte na náš pobytový balíček Otevřené sklepy Kyjovska v termínu 9. – 11. 6. 2023: Pobytové balíčky penzionu Régio

Stále máme poslední volné apartmány!