Vinařské a kulturní akce

nejen za vínem po slunném Slovácku...

Aktuální a budoucí akce

Silvestrovská guláš párty v Kyjově

31. 12. 2021

Tradiční ochutnávání guláše na náměstí trvá už dvacet let a stalo se neodmyslitelnou součástí rozloučení se se starým rokem a přivítání nového.


Kdy: 31. 12. 2021

Kde: před kyjovskou radnicí

Popis: Poslední den starého roku se mnozí obyvatelé Kyjova vždy těší na ochutnávání guláše. Tradiční setkávání na náměstí trvá už dvacet let a stalo se neodmyslitelnou součástí zdejšího Silvestra.

Pro více informací sledujte web mestokyjov.cz

Festival Mezi sklepy v Mutěnicích

17. až 18. 6. 2022

Dvoudenní festival mutěnického vína a hudby, na kterém budete mít možnost podívat se i do sklepů vinařů, kteří se jiných akcí neúčastní. Organizátoři zajistili bohatý program.


Kdy: 17. – 18. 6. 2022

Kde: vinné sklepy Búdy v Mutěnicích

Popis: Festival Mezi Sklepy je akce, která nemá na Jižní Moravě obdoby. Otevřeno bude 40 sklepů v mutěnickém sklepním areálu Búdy, do kterých se jen tak nedostanete. Další zvláštností bude možnost chodit s vinaři i důle, tedy žádné koštování před žudrem u provizorního stolku, ale naskytne se vám šance zažít opravdové tradiční degustování v kvelbu, mezi sudy či demižóny, kde má víno tu správnou teplotu a hlavně chuť.

A protože se při víně dobře zpívá, bude na dvoudenním festivalu také živá hudba a to různých žánrů, aby si každý mohl přijít na své. Těšit se můžete na obvyklé odrůdy, jakými jsou v Muťkách ryzlink rýnský, sylvánské zelené, tramín červený a zweigeltrebe vyráběné klasickou metodou, ale také na autentická vína, vína vyrobená kachetinskou technologií a mutěnická vína VOC (Vína originální certifikace) a další početné speciality vinařů.

Více informací na webu festivalmezisklepy.cz/

Firemní, sportovní a jiné časově neomezené akce