Vinařské a kulturní akce

nejen za vínem po slunném Slovácku...

Dobrých zpráv není nikdy dost – nezdražujeme!

Aktuální a budoucí akce

Kyjovský škopek

28. 5. 2022

4. ročník festivalu poctivého piva, dobrého jídla, bohatého programu a nevšední zábavy.


Kdy: 28. 5. 2022

Kde: za Domem kultury Kyjov

Popis: Těšit se můžete na opravdu bohatý program a až 30 druhů piv! Ve 14:00 hodin se spustí celodenní degustace piv, soutěžení, občerstvování se a tančení při hudebním doprovodu. Na své si přijdou i děti – program zahrnuje tetování, malování na obličej, hry ve virtuální realitě a závodní simulátory. Navíc mají děti do 15 let vstup zdarma, ostatní za 250 Kč. Pořádá Městské kulturní středisko Kyjov.

Více informací na dum-kultury-kyjov.cz

Otevřené sklepy Kyjovska

11. 6. 2022

Přijměte pozvání na Otevřené sklepy Kyjovska, v rámci kterých se představí 28 vinařství a vinařů z celého Kyjovska. Ušetřete si starosti a využijte náš pro tuto akci vytvořený pobytový balíček, ve kterém dostanete vše v jednom.


Kdy: 11. 6. 2022

Kde: Kyjov (náměstí TGM – sklepy Pod Šištótem)

Popis: Zahájení akce je ve 13:00 hod a potrvá do 20:00 hod. V den akce budou vstupenky v prodeji hodinu před zahájením tj. od 12:00 h v pokladně na nádvoří našeho penzionu Régio. Z náměstí TGM budou návštěvníky přepravovat koňské povozy do lokality sklepů „Pod Šištótem“ a zpět. K poslechu bude hrát cimbálová muzika.

Na tuto akci jsme si pro vás připravili i speciální pobytový balíček.

Více na webu WWW.KYJOVSKESKLEPY.CZ

Festival Mezi sklepy v Mutěnicích

17. až 18. 6. 2022

Dvoudenní festival mutěnického vína a hudby, na kterém budete mít možnost podívat se i do sklepů vinařů, kteří se jiných akcí neúčastní. Organizátoři zajistili bohatý program.


Kdy: 17. – 18. 6. 2022

Kde: vinné sklepy Búdy v Mutěnicích

Popis: Festival Mezi Sklepy je akce, která nemá na Jižní Moravě obdoby. Otevřeno bude 40 sklepů v mutěnickém sklepním areálu Búdy, do kterých se jen tak nedostanete. Další zvláštností bude možnost chodit s vinaři i důle, tedy žádné koštování před žudrem u provizorního stolku, ale naskytne se vám šance zažít opravdové tradiční degustování v kvelbu, mezi sudy či demižóny, kde má víno tu správnou teplotu a hlavně chuť.

A protože se při víně dobře zpívá, bude na dvoudenním festivalu také živá hudba a to různých žánrů, aby si každý mohl přijít na své. Těšit se můžete na obvyklé odrůdy, jakými jsou v Muťkách ryzlink rýnský, sylvánské zelené, tramín červený a zweigeltrebe vyráběné klasickou metodou, ale také na autentická vína, vína vyrobená kachetinskou technologií a mutěnická vína VOC (Vína originální certifikace) a další početné speciality vinařů.

Více informací na webu festivalmezisklepy.cz/

Krajem vína – Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska

1. 10. 2022

Říjnový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Kyjovska. Na kole nebo pěšky budete objevovat krásy slovácké přírody a ochutnáte místní speciality.


Kdy: 1. 10. 2022

Kde: Masarykovo náměstí v Kyjově

Popis: Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde budete moci kromě vína ochutnat i čerstvý burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně v areálu sklepních búd, kde bude připraven folklorní program s nabídkou místních specialit. Registrace účastníků od 9.00 do 11.00 hod. na Masarykově náměstí v Kyjově.

Více informací na webu www.vinarske.stezky.cz