(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-PH2LTSL'); Putování za vínem - Penzion Régio

Cykloturistika a turistika na jižní Moravě - penzion Régio Kyjov

A trasy na in-line brusle

Putování za vínem

Z Bukovanského mlýna se přes Kyjov vydáte do obce Skoronice. Zde stojí za zmínku Slovácká Izba – muzeum ve zrekonstruovaném nejstarším domě v obci. Moravkou vinnou stezkou přijedete přímo k zámku v Miloticích (současně barokní stavba je dominantou obce a zaujímá především konírnou, pečlivě upraveným parkem a bažantnicí). Z Milotic pokračujte do městečka Dubňany. Cestou do Mutěnic po Mutěnické stezce se můžete osvěžit buď pohledem na rozlehlé Jarohněvické rybníky nebo v osadě vinných sklepů Pod Dubňansků horů. Přes Mutěnice pak přijedete do obce Čejč, kde se určitě zastavte u domu č.p. 93 – jedno z bydlišť Tomáše Garrigue Masaryka. Dále po vinařské stezce do Šardic, kde stojí za zmínku zrekonstruovaná augustiánská biskupská rezidence. Ze Šardic se po pár kilometrech vydejte do Svatobořic-Mistřína a odsud přes Kyjov zpět na Bukovanský mlýn.

Průběh trasy:

Bukovanský mlýn > Kyjov > Skoronice > Milotice (Moravská vinná stezka) > Dubňany > Mutěnice (Mutěnická vinařská stezka) > Čejč > Šardice (Kyjovská vinařská stezka, > Mutěnická vinařská stezka) > Svatobořice-Mistřín (Mutěnická vinná stezka) > Kyjov (silnice č. 422)

Délka trasy: 46 km
Náročnost: střední

Zajímavosti, které můžete cestou navštívit

*Skoronice – Slovácká Izba
*Milotice – státní zámek, vinné sklepy Šidleny
*Dubňany – Jarohněvický rybník, vinné sklepy Pod Dubňansků horů
*Čejč – vinařská obec
*Šardice – residence
*Svatobořice-Mistřín

putování-za-vínem