Cykloturistika a turistika na jižní Moravě - penzion Régio Kyjov

A trasy na in-line brusle

Kolem lopatek mlýna na vrch Babí lom

Z Bukovan se vydáte směrem do obce Ostrovánky. Za kapličkou pak odbočíte na polní cestu, kterou se po žluté dostanete do obce Sobůlky. Zde je již možné napojit se na Kyjovskou vinařskou stezku, která vás táhlým stoupáním zavede do Věteřova.
Hned na kraji obce uvidíte terénní pozůstatky někdejšího tvrziště s dvojitým valem. Na křižovatce před kostelem se stezka stáčí a směřuje polní cestou k vrchu Babí lom. Odsud krátkým lesíkem vyjedete v obci Strážovice. Na jihovýchodním okraji obce se dejte dolů po zelené a dostanete se tak do vinařské obce Svatobořice-Mistřín. Zde je významným pomník s připomínkou bývalého internačního tábora. Do Kyjova se dostanete snadno po cyklotrase č. 412.
Zpět do Bukovan se můžete vydat buď přímo po silnici, nebo naučnou stezkou Kyjovsko přes Bohuslavice, kde je příjemné osvěžit se v přírodním biotopu.

Průběh trasy:

Bukovanský mlýn (Kyjovská vinařská stezka) > Sobůlky (polní cesta a žlutá KČT) > Věteřov > Strážovice (Kyjovská vinařská stezka) > Svatobořice-Mistřín (zelená KČT) > Svatoborský sklípek (Mutěnická vinařská stezka) > Kyjov (cyklotrasa č. 412)

Délka trasy: 28 km
Náročnost: střední

Zajímavosti, které můžete cestou navštívit

*Kyjov – vlastivědné muzeum
*Bohuslavice – kostel sv. Filipa a Jakuba
*Bohuslavice – přírodní koupací biotop
*Věteřov – tvrziště
*Strážovice – Sportland Babylon
*Svatobořice-Mistřín – bývalý internační tábor

kolem-lopatek-mlýna-na-vrch-babí-lom