(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-PH2LTSL'); Doubravou kolemVátých písků - Penzion Régio

Doubravou kolem vátých písků

Doubravou kolemVátých písků

Cestou projedete klidnými lesy i malebnými vesničkami jižní Moravy. Navštívit nezapomeňte barokní perlu jižní Moravy – státní zámek v Miloticích s rozlehlým areálem a bažantnicí či přírodní památku Osypané břehy s unikátním přírodním výtvorem, 13 metrů vysokou písečnou stěnou. Zajímavosti o historii těžby lignitu a Baťově kanálu se dovíte v Ratíškovicích v unikátním muzeu Ve vagónu, kde se můžete také projet po Baťově železniční dráze na šlapací drezíně. A za dobrým vínkem se zastavte ve Vlkošských búdách či historickém městečku Bzenec, kterému dominuje novogotický zámek.

Průběh trasy:

Bukovanský mlýn > Kyjov > Skoronice > Milotice > Vacenovice (Moravská vinná stezka) > Ratíškovice Rúdník > (Vinařská stezka Podluží) > Bzenec-přívoz (NS Váté písky) > Bzenec (Strážnická vinařská stezka) > Vracov (cyklostezka Bzenec – Vracov) > Vlkoš > Kyjov (Moravská vinná)

Délka trasy: 43 km
Náročnost: nízká

Zajímavosti, které můžete cestou navštívit

*Kyjov – vlastivědné muzeum
*Skoronice – Slovácká Izba
*Milotice – státní zámek a zahrady
*Ratíškovice – muzeum ve vagónu a šlapací drezína
*Bzenec – městečko s vinařskou tradicí
*Vlkoš – vinné sklepy Vlkošské búdy
*přírodní památka Osypané břehy

doubravou-kolem-vátých-písků