Akce a aktivity

V okolí penzion Regio

Aktuální a budoucí akce

XII. Den otevřených sklepů v Hovoranech

20. 7. 2019

Nějvětší akce hovoranských vinařů, kdy po celých Hovoranech můžete navštívit kolem 25 sklepů a ochutnat kolem 250 vzorků vín, čekají vás zpěvy 3 mužských sborů, sabrage, odpolední cimbálka, a další program. V ceně vstupného máte také vstup na večení zábavu s Cimbálová muzika Vojara a s ohnivou show.

Pivní slavnosti

26. až 27. 7. 2019

Již 8. ročník pivních slavností v Syrovíně, kde můžete ochutnat několik druhů piva místního pivovaru SYROVAR. Během dvou dní slavností se na pódiu vystřídají rockové kapely, pivní soutěž pro dospělé. Pro děti jsou připraveny soutěže, skákací hrad, hrátky s hasiči a jiné. • 702 536 362 • www.syrovar.cz

23. Žalmanův folkový festival

3. 8. 2019

23.ročník se bude konat 3.srpna 2019
Dramaturgie je již skoro hotová.Kromě Žalmana a spol vystoupí Nezmaři, Pavlína Jíšová s Baba bandem, Lenka Slabá s kapelou, Old Boys Poutníci a …….

Vína ze zámků

17. 8. 2019

Mezinárodní přehlídka zámeckých vinařství, degustace vín v zámeckém parku, živá kapela, delikatesy, kavárnička, pikniková louka a veliká pohodička! • 518 384 123 • info@zameckevinarstvi.cz • www.zameckevinarstvi.cz

Slovácký rok

15. až 18. 8. 2019

Slovácký rok – největší folklorní událost, která se stejně jako olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky. Jedná se o jubilejní XX. ročník.

Brány královského města Kyjova se milovníkům tradic, lidové hudby, písní, tanců, a především skvělé zábavy otevřou letos v srpnu už podvacáté. Centrum kyjovského Dolňácka se opět po čtyřech letech stane Mekkou folkloristů z Čech, Moravy i zahraničí.

Tisíce účinkujících se během čtyř festivalových dnů představí ve více než třech desítkách pořadů. Průvod čítající 3000 krojovaných ze všech obcí regionu rozzáří kyjovské náměstí pestrými barvami bohatě zdobených krojů. Lidový jarmark ukáže fortel českých a moravských řemeslníků a letní vzduch se rozvoní tradičními dobrotami, vínem i domácí pálenkou. Bujaré zpěvy, doprovázené čarovnými tóny houslí a cimbálu, přeruší až vyzvánění kostelních zvonů, svolávající ke slavnostní nedělní mši, a dusot kopyt pod sedly jezdců Jízdy králů uhánějících tryskem od Skoronic k majestátní kyjovské radnici.

Zažijte to vzrušení, když stoupá k nebi vysoká a štíhlá májka na znamení začátku slavností, i pocit krásné nostalgie, když se v nedělním podvečeru kácí k zemi, a tři dny i noci tepající srdce Slovácka pomalu utichá. I Vám otevře Slovácko svou rozmanitou náruč a město Kyjov svou pohostinnost, i Vy budete na Slováckém roku upřímně vítáni.

13. ročník Galerie rulandských vín v ČR

17. až 18. 8. 2019

(SO) 14.00–24.00, (NE) 10.00–16.00 ve sportovní hale Klvaňova gymnázia. Výstava vín burgundských odrůd profesionálních výrobců vín. To nejlepší, co se podařilo v rámci ČR vyrobit. Vína ověnčená tituly a medailemi nejen z našich, ale i zahraničních soutěží. Akce patří mezi TOP akce v ČR. Vstup zdarma. • 602 937 871 • navratil@kyjovskavinoteka.cz • www.cechkyjovskychvinaru.cz

Firemní, sportovní a jiné časově neomezené akce