Úvod > Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic walking vhodný pro všechny věkové skupiny. Tuto sportovní aktivitu může vykonávat skutečně každý, začátečník i výkonnostní sportovec. Nordic walking zcela bez problémů můžete zařadit do svého crosstrainingu – všeobecné kondiční přípravy a je jedno, jestli to bude jako aktivita pro zvýšení motivace nebo nový tréninkový podnět. Díky snížené zátěži kloubů je vhodné nordic walking zařadit jako rehabilitační složku.

Přínos Nordic Walking

  • má pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla
  • nordic-walking
  • zvyšuje tepovou frekvenci o 5-17 tepů za minutu
  • díky zapojení i horních končetin zvyšuje spotřebu kalorií o 20 % oproti běžné chůzi
  • zlepšuje pohyblivost páteře a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů
  • při správné technice je využíváno až 90 % svalů v těle
  • díky použití holí snižuje zátěž kloubů
  • přispívá k redukci nadváhy, spaluje až 600 kalorií za hodinu
  • zlepšuje koordinaci pohybu

nordic-walking

Technika chůze
Technika chůze je jednoduchá. Před chůzí je dobré se protáhnout a zahřát. Při samotné chůzi bychom pak měli udržovat stejnou rychlost a být při ní schopni hovořit, pokud ne, tempo je příliš rychlé. Kroky se snažíme dělat spíše delší, tak abychom se prošli po celé části chodidla. Došlápli na patu a krok vpřed vycházel z doteku palce od země. Při chůzi se střídá levá noha vpřed s pravou rukou vpřed a zase naopak. Hole oceníme při turistice a to jak při chůzi do kopce, tak i z kopce. Správná velikost holí Vám výrazně pomůže zvládnout správnou techniku Nordic Walking. Výšku holí zjistíte dle koeficientu – výška postavy x 0,68. A nebo bez výpočtu - výška hole dosahuje k lokti uživatele. Poté je třeba přizpůsobit délku kroku v součinnosti se správným pohybem rukou. Nordic Walking hole Vám musí, mimo jiné, pomoci v chůzi vpřed. Nelze tedy hole dávat před sebe.

Ceník půjčovného: 50 Kč / den / 1 pár holí nebo 30 Kč / půlden / 1 pár holí

Bližší informace Vám ochotně podají pracovníci recepce.

Okolí a výlety

Cykloturistika / in line

Videoprezentace

videoprezentace

klasifikace Penzion *** Superior Cyklisté vítáni
Penzion je oficiálně klasifikován jako „PENZION 3* - SUPERIOR".

Kam v Kyjově

South Rap Folk – Zverina & Shomi

11.3.2017, 20:00 (SO)
vstupné 200 Kč; předprodej 170 Kč
v malém sále. Vystoupí Zverina – slovenský interpret, uznávaná legenda české a slovenské scény, stálý účastník česko-slovenských hudebních festivalů; Shomi – slovenský interpret, uznávaný převážně na slovenské scéně, slovenský DJ.

Josefský košt vín

18.3.2017, od 14.00 (SO)
Tradiční výstava vín, přibližně 600 vzorků vín vinařů z Kyjova a okolí, vinařské firmy i drobní vinaři. K poslechu bude hrát CM Pavla Růžičky. Součástí vstupenky je pohárek s potiskem a katalog. Je možno zakoupit láhve vybraného vína. Pořádá vinařský spolek při ZO ČZS Kyjov. Srdečně zvou pořadatelé.

Jana Koubková Quartet

28.3.2017, 20:00 (SO)
vstupné 150 Kč; členové Jazzclubu Kyjov 100 Kč
v divadelním sále MKS Kyjov. Koncert jazzové legendy Jany Koubkové v Kyjově. Vystoupí Jana Koubková Quartet (Jana Koubková zpěv, Roman Hampacher kytara, Jan Červenka bicí + djembe, Ondřej Kabrna akordeon).