Úvod > Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic walking vhodný pro všechny věkové skupiny. Tuto sportovní aktivitu může vykonávat skutečně každý, začátečník i výkonnostní sportovec. Nordic walking zcela bez problémů můžete zařadit do svého crosstrainingu – všeobecné kondiční přípravy a je jedno, jestli to bude jako aktivita pro zvýšení motivace nebo nový tréninkový podnět. Díky snížené zátěži kloubů je vhodné nordic walking zařadit jako rehabilitační složku.

Přínos Nordic Walking

  • má pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla
  • nordic-walking
  • zvyšuje tepovou frekvenci o 5-17 tepů za minutu
  • díky zapojení i horních končetin zvyšuje spotřebu kalorií o 20 % oproti běžné chůzi
  • zlepšuje pohyblivost páteře a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů
  • při správné technice je využíváno až 90 % svalů v těle
  • díky použití holí snižuje zátěž kloubů
  • přispívá k redukci nadváhy, spaluje až 600 kalorií za hodinu
  • zlepšuje koordinaci pohybu

nordic-walking

Technika chůze
Technika chůze je jednoduchá. Před chůzí je dobré se protáhnout a zahřát. Při samotné chůzi bychom pak měli udržovat stejnou rychlost a být při ní schopni hovořit, pokud ne, tempo je příliš rychlé. Kroky se snažíme dělat spíše delší, tak abychom se prošli po celé části chodidla. Došlápli na patu a krok vpřed vycházel z doteku palce od země. Při chůzi se střídá levá noha vpřed s pravou rukou vpřed a zase naopak. Hole oceníme při turistice a to jak při chůzi do kopce, tak i z kopce. Správná velikost holí Vám výrazně pomůže zvládnout správnou techniku Nordic Walking. Výšku holí zjistíte dle koeficientu – výška postavy x 0,68. A nebo bez výpočtu - výška hole dosahuje k lokti uživatele. Poté je třeba přizpůsobit délku kroku v součinnosti se správným pohybem rukou. Nordic Walking hole Vám musí, mimo jiné, pomoci v chůzi vpřed. Nelze tedy hole dávat před sebe.

Ceník půjčovného: 50 Kč / den / 1 pár holí nebo 30 Kč / půlden / 1 pár holí

Bližší informace Vám ochotně podají pracovníci recepce.

Okolí a výlety

Cykloturistika / in line

Videoprezentace

videoprezentace

klasifikace Penzion *** Superior Cyklisté vítáni
Penzion je oficiálně klasifikován jako „PENZION 3* - SUPERIOR".

Kam v Kyjově

2. závod Českého poháru v silniční cyklistice

15.4.2017, (SO)
Město Kyjov přivítá na 500 účastníků z ČR, SR, Polska, Rakouska. Program závodu: v 9:00 h start kategorie junioři; v 9:05 h start kategorie žáků; v 10:30 h start kategorie kadetů a žen; ve 14.00 h start kategorie Elite muži na 165 km.

24. ročník cyklistického kritéria Na kole regionem Kyjovského Slovácka

16.4.2017,(NE)
Program závodu: v 10:15 h start kategorie žáků ZŠ (3 okruhy); v 10:30 h start kategorie Mž (6 okruhů); v 11:00 h start kategorie Sž (15 okruhů); v 11:40 h start kategorie žákyně + kadetky (12 okruhů); v 12:30 h start kategorie kadet (21 okruhů); v 13:20 h start kategorie juniorky + ženy (18 okruhů); v 14:00 h start kategorie junioři (27 okruhů); v 15:30 h start kategorie muži Elite (35 okruhů).

Košt vín Bukovanský mlýn

22.4.2017, 14:00 (SO)
Tradiční ochutnávka vín výhradně od profesionálních vinařství. Těšit se můžete na vynikající víno, Varmužovu CM i bohatou slováckou tombolu!