Úvod > Doporučené in line trasy v

Doporučené in line trasy v okolí penzionu

Vlkoš – Vracov

Vlkoš – Vracov
délka trasy2,3 km
vzdálenost od penzionu4,5 km
tipy k návštěvě
tipy k občerstveníVracov - koupaliště s hospůdkou (na konci in-line stezky)
parkováníparkoviště na začátku in-line stezky ve Vlkoši
popis stezkyStezka začíná na konci ulice Nová ve Vlkoši, u malého parkoviště. Její celou délku lemují pole a v její poslední třetině také les. Stezku pokrývá kvalitní asfaltový povrch. Zhruba ve 2/3 stezky je po pravé straně malý zastřešený altánek, který může sloužit k odpočinku nebo k pozorování okolní krajiny.

Milotice – směr Mistřín

Milotice – směr Mistřín
délka trasy1,9 km
vzdálenost od penzionu7 km
tipy k návštěvězámek Milotice
tipy k občerstveníMilotice - hospůdka u zámku (na začátku in-line stezky).
parkovánína parkovišti před zámkem Milotice
popis stezkyVelmi atraktivní místo k bruslení, které vede od barokního zámku v Miloticích směrem k obci Svatobořice-Mistřín. Kvalitní asfaltový povrch byl položen v roce 2009 a celou délku stezky obklopují pole. Stezka je převážně rovinatá, až ke konci mírně stoupá k lesu.

Ratiškovice – Bzenec

Ratiškovice – Bzenec
délka trasy7 km
vzdálenost od penzionu12,5 km
tipy k návštěvěRatiškovice - muzeum ve vagónu, šlapací drezíny
tipy k občerstveníHospůdky v Ratiškovicích, nebo na koňská farmě přímo na stezce.
parkováníPoblíž železničního přejezdu v Ratiškovicích.
popis stezkySíť lesních silniček v oblasti kolem koňské farmy Rúdník severovýchodně od Ratíškovic. Trasa u Ratíškovic je rovinatá, za farmou Rúdnik v lese je pak občas mírně zvlněná. V roce 2009 byl sjízdný povrch položen až do obce Vacenovice, takže trasa je opět o něco delší. Výhodou je ticho a vůně lesa, ochrana před přímým sluncem a kvalitní asfaltový povrch. Jedná se o vyhledávanou kvalitní bruslařskou stezku.

Veselí nad Moravou – Ostrošská Nová Ves – Kunovice – Uherské Hradiště

Veselí nad Moravou – Ostrošská Nová Ves – Kunovice – Uherské Hradiště
délka trasy15 km
vzdálenost od penzionu22 km
tipy k návštěvě-
tipy k občerstveníMnoho hospůdek poblíž celé trasy.
parkováníParkování je možné na Bartolomějském náměstí ve Veselí nad Moravou, nebo kdekoliv na trase.
popis stezkyCyklostezka procházející rovinatou krajinou v blízkosti řeky Moravy, kunovického letiště a rybníků u Ostrožské Nové Vsi. Téměř žádné převýšení, rovný a kvalitní povrch. V úseku mezi Ostrožskou Novou Vsí a Sirnatými lázněmi je cyklostezka dost úzká, je nutno projet lázeňským areálem. Při průjezdu obcemi vede občas trasa uličkami s automobilovým provozem (naštěstí malým). Ve Veselí nad Moravou poblíž Bartolomějského náměstí má stezka povrch ze zámkové dlažby.

Velehrad – Staré Město

Velehrad – Staré Město
délka trasy4 km
vzdálenost od penzionu30 km
tipy k návštěvěVelehrad - poutní místo, Archeoskanzen Modrá
tipy k občerstveníPřímo na trase není žádné občerstvení. U rybníčků na východním okraji Velehradu jsou lavičky nabízející skvělý odpočinek a výhled na Velehrad. Přímo ve Velehradě je několik hospod, restaurací i stánků s občerstvením.
parkováníZaparkovat lze na parkovišti u vinného sklepa Magna Moravia ve Velehradě. Zde se můžete obout do bruslí a ihned vyrazit, protože stezka začíná právě zde. Dále lze parkovat kdekoliv v centru Velehradu. K trase je však nutno dojít pár set metrů.
popis stezkyNová cyklostezka, která spojuje významné poutní místo Velehrad se Starým Městem. Stezka začíná ve Velehradě u vinného sklepa Magna Moravia. Pokračuje kolem rybníčků a pak dál mezi poli rovnoběžně s potokem Salaška. Trase je vcelku členitá.Stezka je pokryta kvalitním živičným povrchem. V některých místech byla použita "zázračná" zámková dlažba, která nezpůsobuje vůbec žádné vibrace ani zakopávání nebo ustřelování bruslí. Stezka u Starého Města byla prozatím ukončena u budovaného podjezdu pod železniční tratí, ale po dostavění bude propojena s ulicemi Starého Města. Po dokončení bude v tomto místě nutno překonat dřevěný mostek a několik schodů.

Veselí nad Moravou – Kozojídky

Veselí nad Moravou – Kozojídky
délka trasy2,6 km
vzdálenost od penzionu22 km
tipy k návštěvě-
tipy k občerstveníPřímo na trase není žádné občerstvení.
parkováníDoporučeno parkování a konci Veselí nad Moravou u vzrostlé lípy (Kollárova ulice)
popis stezkyNová cyklostezka (2009) z jihovýchodního okraje Veselí nad Moravou podél silnice do obce Kozojídky. Ve Veselí začíná u bytových domů v polovině Kollárovy ulice, ale je to do kopce, po zámkové dlažbě a je křížená několika odbočkami do firem a uliček. Až teprve na okraji obce se dostanete na asfaltový povrch. Zde je také dobré místo pro zaparkování aut. Cyklostezka je docela úzká (asi 2,5 m), ale přiliš to nevadí, protože provoz na trase není zatím příliš velký, Trasa do Kozojídek vede převážně z mírného kopce. Na okraji obce prudce zahýbá vlevo a končí po překonání potoka v jedné z ulic.

Cykloturistika / in line

Videoprezentace

videoprezentace

klasifikace Penzion *** Superior Cyklisté vítáni
Penzion je oficiálně klasifikován jako „PENZION 3* - SUPERIOR".

Kam v Kyjově

2. závod Českého poháru v silniční cyklistice

15.4.2017, (SO)
Město Kyjov přivítá na 500 účastníků z ČR, SR, Polska, Rakouska. Program závodu: v 9:00 h start kategorie junioři; v 9:05 h start kategorie žáků; v 10:30 h start kategorie kadetů a žen; ve 14.00 h start kategorie Elite muži na 165 km.

24. ročník cyklistického kritéria Na kole regionem Kyjovského Slovácka

16.4.2017,(NE)
Program závodu: v 10:15 h start kategorie žáků ZŠ (3 okruhy); v 10:30 h start kategorie Mž (6 okruhů); v 11:00 h start kategorie Sž (15 okruhů); v 11:40 h start kategorie žákyně + kadetky (12 okruhů); v 12:30 h start kategorie kadet (21 okruhů); v 13:20 h start kategorie juniorky + ženy (18 okruhů); v 14:00 h start kategorie junioři (27 okruhů); v 15:30 h start kategorie muži Elite (35 okruhů).

Košt vín Bukovanský mlýn

22.4.2017, 14:00 (SO)
Tradiční ochutnávka vín výhradně od profesionálních vinařství. Těšit se můžete na vynikající víno, Varmužovu CM i bohatou slováckou tombolu!