Úvod > Doporučené cyklotrasy > Trasa č.6

Trasa č.6
Cyklostezka Kyjov-Mutěnice

Délka trasy:
15 km

Povrch:
asfaltobetonová cesta

Sjízdnost:
Trasa stezky je sjízdná po celý rok a za každého počasí

Cyklostezka Kyjov - Mutěnice

Popis:

Nově vybudovaná cyklostezka vyrostla místo jednokolejné trati mezi Kyjovem a Mutěnicemi. Patnáctikilometrová cyklostezka je obousměrná a vhodná je jak pro cyklisty a in-line bruslaře, tak i pro chodce. Stezka se bude napojovat na další cyklotrasy v rámci celého regionu. Trasa vede převážně otevřenou krajinou a mimo hlavní komunikace, ale také kolem dvou vyhlášených vinařských lokalit Pod dubňanskú horú a Mutěnické búdy.

Možnost ubytování v penzionu Régio. Penzion Régio je ideální základnou pro milovníky cykloturistiky. Penzion nabízí svým klientům vyhrazenou uzamykatelnou úschovu kol i dílničku se základním nářadím, obojí zdarma. Na recepci je k dispozici informační koutek s prodejem cyklomap. Zdarma jsou k dispozici letáky s doporučenými cyklotrasami. Recepce zajišťuje půjčování kol s pomocí smluvního partnera. Informace o ubytování v penzionu Régio.

Využijte naší NOVINKY pro rok 2012. Všem cykloturistům ubytovaným na min. 2 noci, v počtu min. 2 osob nabízíme Cyklobalíček. Bližší nformace o cyklobalíčku.

Průběh trasy:

Kyjov Svatobořice-Mistřín Dubňany Mutěnice

Historie jednokolejné trati Kyjov - Mutěnice:

Trať číslo 257 byla místními přezdívána Mutěnka. První lokomotivy se po ní začaly prohánět již v roce 1900, v minulém století měla v Kyjově dokonce i samostatné nádraží. Po sto letech však trať začala ztrácet na významu pro nákladní i osobní dopravu, z těchto důvodů byla 30. dubna 2009 úředně zrušena.

cyklostezka Kyjov - Mutěnice cyklostezka Kyjov - Mutěnice cyklostezka Kyjov - Mutěnice cyklostezka Kyjov - Mutěnice

Cykloturistika / in line

Videoprezentace

videoprezentace

klasifikace Penzion *** Superior Cyklisté vítáni
Penzion je oficiálně klasifikován jako „PENZION 3* - SUPERIOR".

Kam v Kyjově

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2016
23.6 – 26.6.2016, (ČT-NE)

CK Dacom Pharma Kyjov s pověřením Českého svazu cyklistiky pořádá jedinečnou událost v ČR. Mistr světa Peter Sagan, Jan Bárta, Martina Sáblíková, Petr Vakoč, Zdeněk Štybar a mnoho dalších skvělých závodníků Vás čeká na společném Mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice

II. ročník Otevřených sklepů Kyjovska
11.6.2016 od 13.00 (SO)

vstupné 500 Kč
Možnost ochutnat vína od 30 vinařství a vinařů Kyjovska. Večerní posezení s CM ve velkém stanu na náměstí, začátek v 19:00 h. Vstupenky v předprodeji na Ticketportalu včetně dvou stokorunových bonusů na nákup vína, sklenička s logem a mapka trasy. V den akce včetně jednoho stokorunového bonusu na nákup vína, sklenička s logem a mapka trasy. Vstupenky zakoupíte hodinu před zahájením akce v CA Régio, Palackého 205/6, Kyjov. Více informací na www.kyjovskesklepy.cz.

Pravidelná měsíční degustace vín pro věřejnost
24.6.2016 od 19.00, (PÁ)

Degustace vín jednoho vinařství slovácké vinařské podoblasti, probíha ve spolupráci s Vínotékou Régio/Lidovou jizbou. Předprodej vstupenek od 15.3. (ÚT) na obou místech.