Akce a aktivity

V okolí penzion Regio

Aktuální a budoucí akce

Stavění máje

30. 4. 2018

Stavění máje s kyjovskou chasou na náměstí v Kyjově.

Bukovanský gulášek

5. 5. 2018

Gastronomické klání patří již mezi tradiční květnové soutěže o nejlepší gulášek v Bukovanech. První ročník soutěže se konal v roce 2010 a od té doby si získal velkou oblibu jak mezi účastníky, tak mezi návštěvníky. Do soutěže se každoročně zapojují týmy z mikroregionu Babí Lom, který sdružuje celkem 11 obcí z okolí Kyjova, ale i další nadšené skupiny. Soutěžní týmy vaří přímo před diváky svůj originální guláš, který je hodnocen odbornou porotou. Velkou oblibu si získal i bohatý doprovodný program, který je zaměřen na nejen na lidovou tradici a folklor, ale i na další žánry. Pro děti jsou připraveny zajímavé atrakce (projížďky na konících či skákací hrady) a můžou zde strávit příjemné odpoledne. Každoročně přivítá areál Bukovanský mlýn pří příležitosti této akce více a více lidí.

Kyjovský škopek

26. 5. 2018

Festival poctivého piva, dobrého jídla, bohatého programu a nevšední zábavy.

Tradiční folkový festival

4. 8. 2018

Tradiční folkový festival

Kyjovské letní slavnosti 2018

10. až 12. 8. 2018

Dožínky – lidová slavnost v Kyjově spojená s krojovaným průvodem a tradičními dožínkovými zvyky. Dožínky se konají v rámci Kyjovských letních slavností – jarmark, rytířské souboje, kejklíři a komedianti, dobový průvod a mnoho dalšího.


Kyjovské letní slavnosti mají svou tradici a jsou spojeny s dožínkami. Sobotní program je již tradičně multižánrový a nedělní pak folklorní. Vyvrcholením slavností jsou dožínky spojené s krojovaným průvodem městem a vystoupením Slováckého souboru Kyjov

Burčákový pochod

13. 10. 2018

Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic, s možností pokračovat v pochodu směrem Dubňany a dále do Mutěnic.

42. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvovaná akce, dříve pořádaná Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu.

Začátek je v 8:00.
Občerstvení po celé trase až do Mutěnic je zajištěno místními vinaři.

Bližší info na tel. 608 619 108 nebo 728 286 430 nebo na FB události…

Více zde: https://www.zahradkari-milotice.cz/news/burcakovy-pochod1/

Firemní, sportovní a jiné časově neomezené akce